Potrzeba: 1000.00
Dotacje: 5.00%
Zbieramy do 2024-05-23
Zaloguj   Zarejestruj   Zasady   FAQ

Naszym celem jest stworzenie ciekawej polskiej strony torrentowej ;-). To jest prywatny tracker, więc musisz się zarejestrować, żeby mieć pełny
dostęp do strony. Zanim zaczniesz cokolwiek tu robić, proponujemy, żebyś zapoznał się z regulaminem! Jest to tylko kilka zasad, ale prosimy o ich przestrzeganie!

Zapoznaj się również z zasadami użytkowania strony Central Torrent.


Czym jest bittorrent i o co w tym wszystkim chodzi ? Jak ściągać pliki ?

Przeczytaj BitTorrent - Wikipedia lub Przewodnik oraz FAQ Briana (po angielsku).

Na co są przeznaczane pieniądze, które Wam przekazuje?

Central Torrent jest na płatnym serwerze. Twoja darowizna ułatwia pokrycie kosztów związanych z hostingiem.


Dlaczego zdarza mi się otrzymywać błędy PHP lub SQL? Czy powinienem je zgłaszać?

Sytuacja taka może mieć miejsce jeśli prowadzone są prace nad bazą danych bądź/oraz kodem trackera/strony. Dlatego poczekaj parę minut i wszystko powinno wrócić do normy. Jeśli jednak problem będzie występował nadal, zgłoś to administratorowi.

Central Torrent jest polską stroną, więc dlaczego znajduję wyrazy angielskie?

Jesteśmy jeszcze w trakcie tłumaczenia, dlatego też można znaleźć na stronie angielskie wyrazy.Zarejestrowałem konto, ale nie dostałem e-mail'a z linkiem go aktywującym!

Możesz usunąć konto, by móc się ponownie zarejestrować. Jeśli jednak nie otrzymałeś email'a za pierwszym razem, z pewnością nie otrzymasz
go i drugi raz. Dlatego powinieneś użyć innego adresu email.


Zgubiłem moją nazwę konta oraz hasło! Możecie mi je przesłać?

Użyj proszę tego formularza by Twoje dane o koncie zostały przesłane na adres email podany przy rejestracji.


Czy możecie zmienić nazwę mojego konta?

Nie zmieniamy nazw kont.


Czy możecie skasować moje (aktywne) konto?

Poproś jednego z administratorów o jego usunięcie.


Więc, jakie jest moje ratio?

Kliknij na Twój profil, następnie na swoją nazwę użytkownika (na górze).

Ważne jest, by rozróżniac ogólne ratio oraz ratio na każdym torrencie, który seedujesz czy leechujesz. Do Twojego ogólnego ratio brane są pod uwagę ilość pobranych oraz wysłanych danych od czasu, kiedy dołączyłeś(aś) do Central Torrent . Natomiast do Twojego ratio na jednym torrencie, brane są pod uwagę ilość pobranych oraz wysłanych danych na tym torrencie.

Zamiast liczb, możesz zauważyć dwa symbole: "Inf.", co jest skrótem angielskiego wyrazu 'Infinitive' (nieokreślony), co oznacza iż wysłałes pewną liczbę danych (większą od zera), nie pobierając ani jednego bajta, a zatem 0 (ul/dl jest nieokreślone); "---" oznacza natomiast, ze ani nie pobrałeś(aś), ani nie wysłałeś(aś) żadnych danych (ul/dl = 0/0, wynik nieokreślony).


Dlaczego wyświetlane jest moje IP w moim profilu?

Jedynie Ty oraz personel widzi Twój adres IP oraz email. Zwykli użytkownicy nie mają dostępu do tych danych.


Pomocy! Nie mogę się zalogować!?

Ten problem często występuje w starych przeglądarkach MSIE. Zamnknij wszystkie okna przeglądarki Internet Explorer. Następnie wejdź do Start >
Panel Sterowania > Opcje Internetowe i tam kliknij na Usuń pliki cookie. Teraz powinieneś się bezproblemowo zalogować.


Moje IP jest dynamiczne. Jak pomimo to mogę być zalogowany?

Nie musisz się za każdym razem logować. Logowanie wymagane jest jedynie wtedy, gdy chesz zacząć ściągać nowego torrenta. Gdy następuje zmiana
IP w czasie ściągania/udtostępniania identyfikowany jesteś automatycznie.


Dlaczego jestem wyświetlany jako niedostepny? (I dlaczego powinno mnie to obchodzić?)

Oznacza to, iż jesteś za zaporą ogniową lub NATem i nie możesz otrzymywać połączeń przychodzących. Sytuacja staje się wrecz tragiczna, gdy sa dwa peery, ktore są niedostepnę, a więc nie bedą mogły się do siebie w ogóle połączyć.

By rozwiązać ten problem musisz przekonfigurować zapore ogniową i/lub serwer NAT. Wiecej na ten temat znajdziesz na forum.


Jakie są poszczególne klasy użytkowników?

  Pijawka   Kandydat na ban. Może przeglądać forum (z ograniczeniami). Posiada czas oczekiwania na ściąganie nowych pozycji.
  User   Domyślna ranga użytkownika rejestrującego się na Central Torrent .Może max. ściągać i wysyłać 4 torrenty.
  Power User   Może przeglądać pliki NFO. Może włączyć pasek statusu. Przede wszystkim szpan, iż nie jest się już tylko User'em.
  Super User   Przede wszystkim szpan, może edytowac swoje wiadomosci na SB i nie jest się już tylko Power Userem.
  Top User   Przede wszystkim szpan, może edytowac swoje wiadomosci na SB oraz ukrywać profil i nie jest się już tylko Super Userem.
  Top Seed   Przede wszystkim szpan, może edytowac swoje wiadomosci na SB oraz ukrywać profil, włączyć anonimowość i nie jest się już tylko Top Userem.
  Star   Wspomógł finansowo Central Torrent .
  VIP   Ma te same przywileje co Power User. Nie podlega automatycznej degradacji.
  Inny   Inny tytuł.
  Lite Uploader   Ma również te same przywileje co Power User. Tak samo jak VIP nie podlega automatycznej degradacji. Może wstawiać torrenty.
  Uploader   Ma również te same przywileje co Power User. Tak samo jak VIP nie podlega automatycznej degradacji. Może wstawiać torrenty.
  Moderator   Może edytować i kasować wstawione torrenty. Może moderować komentarze/posty użytkowników, promować/degradować użytkowników oraz dawać im ostrzeżenia.
  Administrator   Może robić właściwie wszystko.
  SysOp   Posiada pełną władzę na Central Torrent


Na jakich zasadach opiera się właściwie promocja?

  Pijawka   Degradacja następuje automatycznie, jeśli użytkownik pobrał minimum 1GB danych, a jego ratio jest mniejsze od 0,55. Jeśli ratio użytkownika wzrośnie do powyżej 0,65 użytkownik zostanie automatycznie promowany do rangi User.
  User   Domyślna ranga użytkownika rejestrującego się na Central Torrent .Może max. ściągać i wysyłać 4 torrenty.
  Power User   Musi być członkiem przez przynajmniej 4 tygodnie, wysłał przynajmniej 25GB, ma ratio równe lub powyżej 1,05, nie ma ostrzeżenia.
Promocja następuje automatycznie kiedy powyższe warunki są spełnione. Jeśli jednak ratio spadnie poniżej 0,95 taki użytkownik zostanie automatycznie zdegradowany do rangi User'a.
  Super User   Musi być członkiem przez przynajmniej 4 tygodnie, wysłał przynajmniej 100GB, ma ratio równe lub powyżej 2,05, nie ma ostrzeżenia.
Promocja następuje automatycznie kiedy powyższe warunki są spełnione. Jeśli jednak ratio spadnie poniżej 1,95 taki użytkownik zostanie automatycznie zdegradowany do rangi Power User.
  Top User   Musi być członkiem przez przynajmniej 8 tygodnie, wysłał przynajmniej 500GB, ma ratio równe lub powyżej 2,55, nie ma ostrzeżenia.
Promocja następuje automatycznie kiedy powyższe warunki są spełnione. Jeśli jednak ratio spadnie poniżej 2,45 taki użytkownik zostanie automatycznie zdegradowany do rangi Super User.
  Top Seed   Musi być członkiem przez przynajmniej 12 tygodnie, wysłał przynajmniej 1000GB, ma ratio równe lub powyżej 3,55, nie ma ostrzeżenia.
Promocja następuje automatycznie kiedy powyższe warunki są spełnione. Jeśli jednak ratio spadnie poniżej 3,45 taki użytkownik zostanie automatycznie zdegradowany do rangi Top User.
  Star   Wspomógł finansowo i poinformował o tym któregoś z SysOpów. Napisz.
  VIP   Wyznaczony przez moderatorów. Zrobił coś szczególnego dla strony.
(Każda, nieupoważniona osoba, która będzie prosić o status VIP zostanie automatycznie zdyskwalifikowana)
  Inny   Przyznawany przez personel według upodobań (niedostepny dla Leecher'ow, User'ow oraz Power User'ow).
  Lite Uploader   Wyznaczany przez Admin/SysOp (zobacz sekcje 'Wysyłanie').
  Uploader   Wyznaczany przez Admin/SysOp (zobacz sekcje 'Wysyłanie').
  Support   Wyznaczany przez Admin/SysOp.
  Moderator   Nie pytaj się nas, my zapytamy Ciebie!


Widzialem Power User'ów którzy wysłali mniej niż 25GB!

Limit dla klasy Power User wynosił kiedyś 15GB. Nie zdegradowaliśmy nikogo po podwyższeniu go do 25GB.


Dlaczego mój kolega nie może dołączyć do Central Torrent?

By móc się tu zarejestrować potrzebujesz zaproszenia od jednego z zarejestrowanych już użytkowników.

Jak mogę dodać avatar do mojego profilu?

Najpierw znajdź obrazek który nie narusza reguł. Następnie znajdź miejsce gdzie będziesz mógł go przechować (np. ImageShack, Photobucket lub Upload-It!). Następnie musisz wstawić adres URL Twojego avataru do przeznaczeonego do tego pola w Twoim profilu.

Proszę nie zakładać spejalnie tematów na forum by zobaczyć jak prezentuje się Twój avatar. Jeśli wszystko jest w porządku możesz zobaczyć avatar w Twoim profilu.


Dostałem ostrzeżenie oraz prywatną wiadomość następującej treści "Otrzymałeś automatyczne ostrzeżenie, gdyż Twoje ratio spadło do krytycznego poziomu". O co chodzi?

Dużo użytkowników niestety nie wie, na czym polega sieć BitTorrent - daj innym tyle, a nawet wiecej, ile sam wziąłeś. Czyli Twoje ratio powinno być
równe przynajmniej jeden.

Niestety nie zawsze jest to takie proste. Dużo osób ma łącza asymetryczne, które sa tańsze od symetrycznych. W takich przypadkach prędkość
wysyłania danych jest kilkarotnie mniejsza, niz ich pobierania. Byliśmy więc zmuszeni pójść takim użytkownikom na ugodę.

Użytkownik który ma:
Ratio poniżej  
0,5
  pobrał przynajmniej  
1 GB
  otrzyma  
7 dni
  na jego poprawę

Jesli taki uzytkownik nie poprawi swojego ratio w wyznaczonym czasie, zostanie wykluczony z Central Torrent .

UWAGA: Otrzymane ostrzeżenie nie zniknie od razu po poprawieniu ratio, lecz dopiero po minięciu czasu ostrzeżenia.


Co mam rozumieć poprzez "parkowanie konta"?

Konta użytkowników o klasie Power User i niższej, nieaktywne przez okres dłuzszy niz 42 dni są kasowane. Dlatego jeśli z jakis powodów nie możesz
przez jakiś czas wchodzić na Central Torrent , zaparkuj swoje konto. Nie będziesz mógł(a) co prawda pobierać torrentow, ale masz pewność, że przez
64 dni nie będziesz musiał(a) sie logować. Jednak jeśli po upływie tego czasu, nie zalogujesz sie na swoje konto, zostanie ono skasowane.


Gdzie się podziały moje prywatne wiadomości?

Prywatne wiadomości starsze niż 30 dni są usuwane.
Najczęstsze powody dla których statystyki nie są aktualizowane:

 • Użytkownik oszukuje. (tak zwany "Summary Ban")
 • Serwer jest bardzo obciążony i nie odpowiada. Po prostu staraj sie nie zamykać klienta Bittorrent dopóki serwer nie odpowie ponownie (Ręczne aktualizowanie nie jest wskazane)
 • Używasz niepoprawnej wersji klienta (najczęściej wersji BETA). Jeżeli chcesz używać klienta który ma w wersji experimental lub CVS
  robisz to na własne ryzyko.

Najlepsze metody by temu zapobiec:

 • Jeżeli torrent którego obecnie ściągasz/udostępniasz nie widnieje w Twoim profilu po prostu poczekaj lub ręcznie zaktualizuj go za pomocą opcji "Ręczna aktualizacja" "Force attempt" w Twoim kliencie Bittorrent.
 • Miej pewność ze wyłączasz swojego klienta właściwie, wtedy tracker otrzyma "event=completed" i naliczy twoje statystyki. Mozesz też ręcznie aktualizowac torrenty przed ich zatrzymaniem.
 • Jeżeli tracker nie działa, nie przestawaj udostepniać torrentów. Statystyki zostaną Ci poprawnie naliczone gdy tracker zacznie działać.

Czy moge używać każdego klienta?

Tak. Tracker nalicza prawidłowo statystyki dla wszystkich klientów bittorrenta. Jednakże odradzamy korzystanie z poniższych programów:

 • BitTorrent++,
 • Nova Torrent,
 • TorrentStorm.

Powyższe klienty nie wysyłaja poprawnie danych trackerowi kiedy przerywasz lub kończysz sesje torrenta. Jeżeli używasz ich wtedy kilka ostatnich MB może nie zostać poprawnie naliczonych w powyższym przypadku także torrent może nadal widneć w Twoim profilu jako aktywny
(sćiągany lub pobierany).

Radzimy także unikać klientów w wersjach Alpha lub Beta.


Dlaczego torrent którego ściągam/udostępniam jest wyświetlony kilka razy w moim profilu?

W niektórych przypadkach (np. zawieszenie komputera, czy "zamrozenie" klienta) klient nie zostanie zamknięty poprawnie i uruchomisz go ponownie
będzie on miał nowy "peer_id" (nowy numer Twojej sesji), dlatego bedzie pokazywał Twoje torrenty podwójnie. Start torrent nigdy nie osiągnie statusu "event=completed" lub "event=stopped" i będzie wyświetlany przez pewien czas. Po prostu zignoruj to. Zniknie po pewnym czasie (timeout).


Skończyłem lub anulowałem ściąganie/udostępnianie torrenta. Dlaczego widnieje wciąż w moim profilu?

Niektóre klienty,np. TorrentStorm czy Nova Torrent, nie wysyłają poprawie informacji do trackera w przypadku anulowania lub zakonczenia sesji
torrenta. W takim przypadku tracker czeka na wiadomość od klienta i nadal wyświetla torrenta jako śćiąganego lub udostępnianego do póki nie upłynie pewnien czas (timeout). Po prostu ignoruj to - po pewnym czasie na pewno zniknie.


Dlaczego czasem widzę torrenty których nie uruchomiłem w moim profilu!?

Kiedy torrent jest po raz pierwszy uruchamiany, tracker uzywa klucza (passkey) do identyfikacji użytkownika. Dlatego torrent jest przyporządkowany
do użytkownika. Jeżeli na pewno nie uruchamiałeś (-aś) torrenta istnieje możliwość ze ktos "ukradł" Twój indywidualny klucz, ewentualnie udostępniłes
plik torrent lub login i haslo do strony np. koledze i on jest widziany jako Ty. Jeżeli nie masz pewności w Twoim profilu jest opcja "resetuj passkey"
wybierz ja aby otrzymać nowy unikalny klucz. Wiąrze sie to także z tym ze wszystkie aktualnie pobierane/udostępniane torrenty będziesz musiał pobrać ponownie ze strony i kontynuować ściaganie za pomocą nowego pliku .torrent.


Kilka IP (czy mogę się zalogować z różnych komputerów?)

Tak, tracker umożliwia kilka sesji jednego użytkownika z róznych adresów IP. Torrent przypisany jest do użytkownika więc można pobierać/wysyłać
z kilku adresów IP. Wystarczy tylko zalogować sie na komputer A i B na to samo konto i pobrać plik torrent (ew. przenieść gotowe z komputera A na B) i zacząć pobierać lub wysyłać. Nie ma ograniczeń czy bedziesz na obu adresach ściagał ten sam plik czy na obu udostępniał itd.


Dla zainteresowanych (Anatomia sesji torrenta)

Troszke info o "Anatomi sesji torrenta".
Dlaczego nie mogę wstawiać torrentów?

Jedynie autoryzowani użytkownicy (uploaderzy) mogą wstawiać torrenty.


Jakie muszę spełnić kryteria by móc ubiegać się o status Uploader'a ?

Dostarczone przez Ciebie torrenty:
 • muszą zawierać odpowiedni plik NFO,
 • muszą być oryginalnymi,
 • nie mogą być starsze niż czternaście (14) dni,
 • będziesz w stanie je seedować (lub upewnić się że będą seedowane) przez minimum 24 godziny,
Twój upload musi wynosić minimum 32KB/s oraz musisz być dostępnym.

Jesli uważasz, że możesz spełnić wszystkie te kryteria, wypełnij formularz zgłoszeniowy. Pamiętaj by podanie napisać szczegółowo. Upewnij się,
że podałeś(aś) prędkość swojego UL oraz iż napisałeś(aś) co planujesz wstawiać na Central Torrent .


Czy mogę udostępniać Wasze torrenty na innych tracker'ach?

Nie. Jesteśmy zamknięta społecznościa z limitem użytkowników. Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą używać trackera Central Torrent.
Udostępnianie Naszych torrentów (każdy ściągnięty torrent będzie zawierał Twój passkey) na innych stronach jest bezużyteczne, ponieważ
udostępniony przez Ciebie torrent ściągnięty z Central Torrent będzie psuł Twoje ratio i skończy sie natychmiastowym usunięciem Twojego konta bez ostrzeżenia.
(Jednakże nie zabraniamy Ci udostępniania plików ściągniętych od Nas. Zawsze mozesz stworzyć nowego torrenta i udostępniać go na innej stronie, uzywajac trackera Twojego wyboru.)
Co robić z plikami które pobralem

Sprawdz ten przewodnik.


Pobralem film, ale nie wiem co oznaczają: CAM/TS/TC/SCR?

Sprawdz ten przewodnik.


Dlaczego aktywny torrent nagle zniknął?

Mogą być przynajmniej 3 powody dla tego:
(1) Torrent naruszył reguły Central Torrent .
(2) Wstawiający mógł go skasować ponieważ był zepsuty. Najprawdopodobniej poprawny plik zostanie wstawiony wkrótce.
(3) Torrenty starsze niż 42 dni oraz starsze niż 7 dni i bez seeda przez 24 godzinysą automatycznie usuwane.


Jak mogę ponowić przerwane ściąganie lub reseedować coś?

Po prostu otwórz plik .torrent. Kiedy Twój klient zapyta Cie o lokacje do zapisu wybierz folder w którym masz juz pliki które chcesz dokończyć, ew. reseedowac. Po sprawdzeniu zawartości folderu program automatycznie zacznie pobierać brakujące części lub też udostępniać dane.


Dlaczego gdy coś ściągam zatrzymuje sie nagle na 99%?

Im więcej częsci masz, tym trudniej jest znaleść osoby posiadające brakujące Tobie fragmenty. To dlatego ściąganie zwalnia lub nawet zatrzymuje sie kiedy zostaje juz kilka procent. Poczekaj i bądz cierpliwy a zobaczysz, ze wcześniej czy później otrzymasz brakujące fragmenty (o ile jest przynajmniej 1 seed)


Co jeśli otrzymuje komunikat typu "a piece has failed an hash check"?

Klienty Bittorrent sprawdzają dane które otrzymujesz pod kątem poprawności. Jeśli jakaś część jest błędnie pobrana automatycznie pobierają ją jeszcze raz. Żadko sie zdarza aby po ściągnięciu dane nie działały więc raczej nie powinieneś sie przejmować takimi komunikatami.

Niektóre klienty bitttorent maja opcje typu 'kick/ban clients that send you bad data' lub podobną.Powinieneś je włączyć. Dzięki tej opcji osoby które notorycznie będą wysyłały uszkodzone dane będą ignorowane.


Torrent ma niby wielkość 100MB, więć jakim cudem ściągnąłem 120MB?

Zobacz temat wyżej "Co jeśli otrzymuje komunikat typu "a piece has failed an hash check"?" Jeśli Twój klient otrzymuje uszkodzone dane pobiera je
jeszcze raz. Dlatego też końcowy ilość pobranych danych moze różnić sie od rzeczywistej objętości. Miej pewność, że zaznaczyłeś opcje "kick/ban" aby zminimalizować ilość źle pobranych danych.


Dlaczego mój klient zwraca mi błąd "Not authorized..."?

Od czasu kiedy każdy nowy torrent jest wrzucany na tracker musisz odczekać pewien okres czasu by móc pobierać dane. Takie "opóźnienie" w
pobieraniu mają tylko użytkownicy z niskim ratio oraz użytkownicy którzy wysłali mało danych.
Poza tym w zależności od Twojego ratio oraz wysłanych danych możesz mieć określoną liczbę aktywnych torrentów (tzw. slotów).

  Pijawka  
1 sloty
  User  
4 sloty

"i/lub" oznacza którekolwiek lub oba.

Dotyczy takze nowych użytkowników, więc zakładanie nowego konta nie pomoże.

Oczekiwac musza rowniez uzytkownicy, ktorzy chca tylko seedowac, gdyz maja plik(i) z innego zrodla. Dlatego jesli nie spelniasz warunkow przedstawionych w tabeli, niestety musisz czekac.

Dlaczego mój klient zwraca mi błąd "rejected by tracker - Port xxxx is blacklisted"?

Twój klient zgłasza Ci taki błąd ponieważ używasz dla połączeń przychodzących jednego z domyślnych portów bittorenta (6881-6889) lub innego domyślnego portu używanego przez popularne programy P2P.

Central Torrent nie pozwala klientom na używanie portów zwyczajowo przypisanych protokołą P2P. Powodem jest to ze dostawcy usług internetowych (ISP) blokują te porty co w praktyce wpływa znacząco na zmniejszenie sie transferów, organiczenia w dostępie do strony itp.

Najczęściej blokowany porty (tym samym niedozwolone na Central Torrent):

Direct Connect
411 - 413
Kazaa
1214
eDonkey
4662
Gnutella
6346 - 6347
BitTorrent
6881 - 6889

Jeżeli chcesz używać naszego trackera jesteś zmuszony do configuracji swojego klienta, tak by nie używał wyżej wymienionych portów (proponujemy wybierać porty z zakresu od 49152 do 65535). Liste domyślnie używanych portów znajdziecie na stronie IANA. Zauważnie że niektóre klienty jak np. Azureus w wersji 2.0.7.0 lub wyższej używaja jednego portu dla wszystkich torrentów, w czasie gdy większość dostępnych klientów używa jednego
portu dla jednego otwartego torrentu.

Porty są używane do połączeń między użytkownikami, a nie klienta do tracker'a, czyli nie ma wpływu na możliwość połączenia z tracker'em (jednakże ma wpływ na szybkość śćiągania). Jeżeli Twój klient nie pozwala na zmiane portów domyślnie używanych sugerujemy zmiane na klienta, który zezwala na takie zmiany.

Nie pytaj nas, lub na forum które porty powinieneś wybrać. Bardziej zróżnicowany wybór bedzie trudniejszy dla ISP do wyłapania nas i limitowania przedkości na portach których używamy.

Na koniec pamiętaj aby przekierować porty w Twoim routerze i/lub otworzyć je w Twoim firewall'u. Zobacz także ten wątek...
Dlaczego numer mojego portu wyświetlany jest jako "---"? (I dlaczego powinno mnie to obchodzić?)  

Co oznacza "IOError - [Errno13] Permission denied"?

Jeśli chcesz to naprawić po prostu zresetuj swój komputer, powinno to rozwiazać prbolem. Jeśli nie - czytaj dalej...

IOError znaczy błąd Wejścia-Wyjścia i jest to błąd systemu plików, a nie tracker'a. Pojawia sie wtedy, gdy Twój klient z jakiegoś powodu nie ma dostępu do zapisu plików które aktualnie ściagasz lub udostepniasz. Najczęstszą przyczyna jest to iż równocześnie masz włączone 2 kopie klienta jednocześnie.
Mniej przyjemną przyczyną może być uszkodzony FAT. Jakaś awaria mogla uszkodzić tablice allokacji plików, co w rezultacie powoduje że dane które śćiągnąłeś nie nadaja sie do odczytu. W takim przypadku uruchomienie Scandisk'a powinno rozwiazać problem


Co oznacza "TTL" na stronie z listą torrentów?

TTL oznacza z angielskiego Time To Live (czas życia). Wyrązany jest w godzinach i oznacza za ile godzin torrent zostanie automatycznie skasowany z tracker'a (nawet jeśli będzie nadal aktywny) Proszę wziąść pod uwage, że jest to wartość maksymalna - torrent może zostaćskasowany wcześniej jeśli będzie nieaktywny.


Dlaczego mój klient zwraca mi błąd "Banned client"?

Ten błąd oznacza, iż Twój klient został zablokowany na Central Torrent. Więcej na forum.
Prędkość ściągania zależy głównie od stosunktu wysyłających do pobierajacych(seeder-leecher ratio [SLR]). Niska prędkość ściągania jest głównym problemem przy nowych torrentach, gdzie SLR jest niskie (mało seedujących - dużo ściągających).

(Pamiętaj: Miej pewność że nie dokładasz sie do niskiej prędkości pobierania.Seeduj dzięki temu inni unikną problemów z prędkością.)

Jest kilka rzeczy, które mogą pomóc Ci zwiększyć prędkość pobierania:


Nie rzucaj sie na nowe torrenty natychmiast po wstawieniu na strone. Poczekaj niech sie "rozejdzie"

W szczególności nie rób tak gdy masz wolne łącze łącze. Najlepszą prędkość pobierania uzyskasz po ok. 24h od ukazania sie pliku, wtedy kiedy SLR
będzie najwyższe (najwięcej seedów - malo lecherów)(Minusem jest to że nie będziesz miał możliwości wysłać zbyt dużo. To do Ciebie nalezy wybór)


Zrób sie "Dostępnym"

Zobacz Dlaczego numer mojego portu wyświetlany jest jako "---"(I dlaczego powinno mnie to obchodzić?)  .

Zmniejsz prędkość wysyłania

Prędkość Twojego wysyłania działa na prędkość ściągania na dwa sposoby:
 • Klienty bittorrent'a podczas ściągania pliku faworyzują tych którzy wysyłają do nich dane. TO oznacza, że jeżeli A i B pobierają ten sam plik i A wysyla dane do B z dużą prędkością, więc B chce sie odwzajemnić. Dlatego też w efekcie duża prędkość wysyłania równa się duża
  prędkość pobierania.
 • Porównując to do sposobu w jaki działa protokół TCP, kiedy A ściąga coś od B, B mówi iż otrzymuje dane wysłane do niego (tak zwane acknowledgements - ACKs - czyli jakby wiadomości o treści "otrzymałem to!") Jeżeli A zawiedzie i nie prześle ACK wtedy B przestaje
  wysyłać dane do niego i czeka. Jeśli A wysyła z pełną prędkością wytedy może nie starczyć łącza na wysłąnie pakietu ACK. W efekcie nie wysłanie pakietu ACK spowoduje że B nie będzie wysyłał danych przez co spadnie nam transfer.
Najlepszy efekt daje kombinacja obu wartości. Upload powinien być ustawiony na tyle wysoko aby umożliwiał także przesyłanie pakietów ACK bez opóźnienia. Dobrym sposobem jest utrzymywania wysyłania na poziomie ok. 80% możliwości uploadu łącza. Będziesz musiał sam dojść do tego jakie ustawienia które będzie najlepsze dla Ciebie. (Pamiętaj, że utrzymywanie wysyłania na wysokim poziomie pomoże Ci w uzyskaniu dobrego ratio.)

Jeśli masz uruchomiony więcej niż jedną kopie swojego clienta musisz zwrócić uwage na to, że niektóre klienty (np. Azureus) używaja całkowitego limitu wysyłania (bez względu na ilość uruchomionych torrentów). Inne (np. Bittornado) ustawiają limit dla każdego torrenta osobno. To samo dotyczy innych programów, które używaja Twojego łącza (przeglądarki WWW czy FTP itp.), także weź je również pod uwagę obliczając całkowitą prędkość wysyłania.


Zmniejsz ilość aktywnych połączeń

Niektóre systemy operacyjne (np. Windows 9x) nie radzą sobie dobrze z dużą ilością połączeń i mogą nawet się wieszać. To samo dotyczy niektórych routerów (zwłaszcza przy uruchomionych firewall'ach) maja skłonności do spowalnianią a nawet przerwania połączenia kiedy jest zbyt wiele połączeń.
Nie ma na to sposobu. Możesz jedynie spróbować ograniczyć liczbę połączeń przypadających na torrent do 60-100. Zauważ ze jeśli masz uruchomione 2 klienty ilość połączeń sumuje sie.


Zmniejsz ilość połączeń wychodzących.

Czy to nie to samo co powyżej?? Nie. Limit aktywnych połączeń w to liczba osób z którymi Twoj klient "rozmawia" i/lub ściąga od nich. Limit połączeń wychodzących to liczba osób do których Twój klient aktualnie wysyła dane. Idealną wartością jest liczba znacznie mniejsza niż limit aktywnych połączen i powinna być uzależniona od wydajności Twojego łącza.


Daj swojemu klientowi BT troche czasu na "rozgrzanie"

Wyjaśnieniem początkowego zastoju może być to, że klient przy wysylaniu faworyzuje osoby od których coś otrzymał. Kiedy zaczynasz pobierać plik nie masz nic do zaoferowania, dlatego jesteś początkowo "ignorowany". To dlatego torrent ściąga sie początkowo wolno. W zależności od ilości osób do których jesteś podłączony. Twoja prędkość ściągania powinna szybko sie zwiększyćAs, gdy tylko będziesz mial coś do wysłania.


Dlaczego w czasie gdy coś pobieram moja przeglądarka długo pobiera strony?

Jeżeli ściągasz torrent z dużą prędkością to ma to wpływ na prędkość otwierania stron WWW, ponieważ nie masz już łącza aby pobrać szybko dane z serwera WWW. Rozwiązaniem może być ustawienie w swoim kliencie ograniczenia "Maksymalnej całkowitej prędkości pobierania"
(Global download speed) na poziomie 80-85% możliwości łącza. Pozwoli to na swobodne i w miarę szybkie przeglądanie stron WWW a jednocześnie na pobieranie torrentów z wysoką prędkościa. Możesz też użyć dodatkowych programów limitujących użycie łącza przez wybrane programy (np. klienta torrent czy przeglądarke WWW) takich jak NetLimiter.

To że nie możesz sie podłączyć może być spowodowane przez kilka rzeczy.


Może mój adres jest na czarnej liście?

Strona blokuje adresy IP które znajdują się w bazie PeerGuardian(PG), tak samo jak adresu zbanowanych użytkowników. Działa to z poziomu Apache/PHP. Jest to skrypt który automatycznie blokuje adresy z tej bazy. Nie powinnieneś mieć jednak problemów z wejściem na stronę. W rzeczywistości nie blokuje to podstwowych protokołów, nadal będziesz w stanie pingowac czy wyśledzic serwer nawet jeśli jesteś na czarnej liście. Jeżeli nadal nie możesz wejść na stronę - problem leży w czym innym.

Jeżeli jakimś sposobem Twoj adres IP znajduje sie na liście PG prosimy nie kontaktować sie z nami w tej sprawie. To nie nasz problem by odblokować ten adres.


Mój ISP blokuje adres strony

(Na początek - jest to nie wporządku, że Twoj dostawca internetu (ISP) robi tak.)
Niestety nie możemy nic z tym zrobić. Powinieneś sie skontaktować ze Swoim ISP (lub znaleść innego). Miej na uwadze, że nadal możesz odwiedzać
strone korzystając z serwera proxy.

Pamiętaj jednak, że zawsze bedziesz widziany jako "Nie dostępny" w swoim kliencie, ponieważ tracker nie bedzie mógł sprawdzić czy możesz akceptować przychodzące połączenia.


Alternatywny port (81)

Niektóre nasze torrenty używają innych portów niż zwyczajowy dla HTTP port 80. To może stwarzać problemy dla niektórych użytkowników - zwłaszcza którzy śa za firewallem lub korzystaja z proxy. Możesz łatwo rozwiązać ten problem edytująć plik .torrent w jakimś edytorze tekstu lub używając np. MakeTorrent'a, i zmienić adres announce z http://central-torrent.eu/announce.php na http://central-torrent:81/announce.php

Jednakże odradzamy edycje w Notatniku itp. Plik .torrent wyglada na zwykly plikt tekstowy, ale tak NIE JEST. Edycja w Notatniku może (a raczej na 100%) uszkodzi tylko plik .torrent.Modyfikacje: Central Torrent
Ostatnia aktualizacja: 09.09.2011, 23:31 GMT


Wejdz na Forum. Forum to naprawde przyjazne i bardzo pomocne miejsce. Znajdziesz tam odpowiedzi na pytania i problemy innych. Jeśli nie znajdziesz odpowiedzi na swój problem inni użytkownicy Central Torrent chętnie pomogą Tobie.
 • Miej pewność, że odpowiedzi na Twoj problem nie ma ani w FAQ ani też na Forum.
 • Pomóż nam pomóc sobie. Nie pisz po prostu "To nie działa". Napisz szczegóły tego co robisz i co dokładnie nie działa. Im więcej informacji podasz na początku tym szybszą i pełniejsza odpowiedz dostaniesz. Napisz jakiego klienta używasz, jakiego systemu. Jakie masz łącze. Napisz (przepisz) komunikaty które Ci się wyswietlają. Napisz nam z jakim torrentem masz problem. Im więcej nam powiesz tym lepiej.
 • Bądź uprzejmy. Nie żądaj pomocy, tylko o nią poproś.
Powered by tbsource modified by Chillo & Palagin design by TS2 © 2006-2009
Strona wygenerowana w 0.000027 sekundy z 2 zapytaniami